Jak wybrać namiot?

Spanie pod namiotem jest bardzo ekscytujące. Jest to niezmiernie ciekawa forma rozrywki zarówno dla dzieci, jak i także dla osób dorosłych. Jednak, aby wypad pod namiot był rzeczywiście udany, to musimy zadbać o odpowiedni namiot 3 osobowy.

W pierwszej kolejności wybierzmy konstrukcję naszego namiotu. Jaki mamy wybór? Możemy postawić na namiot 3 osobowy dwuspadowy. Są to namioty o kształcie chatki. Są one jednak mało praktyczne. Na ogół są ciężkie, trudno się je rozkłada oraz są mało stabilne. Drugi rodzaj namiotów to namioty tunelowe. Ich zaletą jest na pewno dobra wentylacja oraz świetny stosunek wagi konstrukcji do wolnej przestrzeni oferowanej przez namiot. Kolejna konstrukcja namiotu to namiot iglo. Namioty te dzielą się na jedno pałąkowe, dwu pałąkowego oraz na więcej pałąkowe. Opierają się one na konstrukcji, które posiadają jeden maszt. Ich zaletą jest na pewno to, że są małe oraz lekkie. Jednocześnie musimy się liczyć z dosyć niską stabilnością konstrukcji.

Po wyborze konstrukcji namiotu przyszedł już czas na określenie liczy wejść do naszego namiotu. Mamy najczęściej jedno czy też maksymalnie dwa wejścia. Musimy jednak nadmienić przy tym, że namiot mający jedno wejście będzie na pewno o wiele, wiele lżejszy, ale ten z dwoma wejściami okazać się może na pewno bardziej praktyczny, ponieważ wejścia nam ułatwią zdecydowanie dostęp do bagaży, które zgromadzone są w przedsionku i wpłyną znacznie na poprawę wentylacji. Wybór należy do nas. Warto wcześniej określić dostępny budżet.