Krzem w płynie – z czego jest wytwarzany? Czy jest bezpieczny?

Krzem to pierwiastek chemiczny o symbolu Si i liczbie atomowej 14. Nie jest radioaktywny i nie powoduje reakcji jądrowej. Krzem jest najobficiej występującym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej i piątym najpowszechniejszym pierwiastkiem we wszechświecie. Krzem zwykle znajduje się w piasku, skałach, glinie lub innych minerałach i można go znaleźć w dużych ilościach na całym świecie.

Krzem to maleńki, krystaliczny pierwiastek, który ma zdolność przewodzenia elektryczności i ciepła. Wiadomo również, że u człowieka krzem w płynie ma korzystny wpływ na tkanki łączne, zwiększa odporność na infekcje, poprawia funkcjonowanie układu nerwowego i poprawia zdrowie kości.

Ciekły krzem, znany również jako ciekła krzemionka, jest roztworem wysoko oczyszczonego krzemianu w wodzie. Ponieważ jest bezpieczny do picia, można go łatwo podawać doustnie lub dożylnie. Możemy potrzebować płynnego krzemu, gdy doznajemy urazu, który uniemożliwia nam dostarczanie składników odżywczych przez nasz układ pokarmowy, gdy nie jesteśmy w stanie przyjmować suplementów doustnych z powodu wymiotów lub trudności w połykaniu, przed zabiegiem chirurgicznym lub chemioterapią lub podczas wczesnego powrotu do zdrowia po operacji.

Krzem w płynie można stosować miejscowo, ponieważ normalnie jest dość szybko wchłaniany przez organizm. Pomaga w leczeniu różnych schorzeń skóry, takich jak łuszczyca i egzema, jednocześnie łagodząc ból.

Wykazano, że płynny krzem poprawia regenerację tkanek poprzez wzmocnienie tkanek łącznych. Ma on jeszcze korzystniejszy wpływ na osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów.