Panele słoneczne i wybór miejsca ich instalacji

Panele słoneczne działają w ten sposób, że baterie zmieniają elektryczną energię w energię słoneczną. Takowe zjawisko jest nazywane fotowoltaicznym efektem. Jak działają panele słoneczne? Sprawdźmy to.

Fotowoltaika przezywa aktualnie naprawdę bardzo intensywny rozwój. Wszystko tak naprawdę za sprawą korzyści z niej płynących. Założenie fotowoltaicznej instalacji daje pewne poczucie niezależności od wzrastających nieustannie cen prądu. Zanim się zdecydujemy jednak na instalację fotowoltaiczną, to musimy wiedzieć gdzie konkretnie należy je najlepiej zamontować.

Okazuje się, że wybór miejsca na instalację paneli słonecznych nie jest wcale taki oczywisty. Dla samej optymalizacji wydajności słonecznych paneli, musimy wybrać do ich montażu idealne wręcz miejsce. Musimy zwrócić także uwagę na to, aby były ustawione w sposób, który im pozwoli pobierać możliwie najwięcej słonecznego promieniowania.

Szczególną rolę odgrywa tutaj na pewno samo umiejscowienie paneli względem stron świata. Jeśli chcemy zainstalować panele słoneczne na dach, to najlepszym kierunkiem zdecydowanie jest południe. Musimy się także upewnić, że cała instalacja, która pokrywa zapotrzebowanie ustawiona będzie w tym właśnie kierunku.

Jeśli tak naprawdę instalacja nie jest możliwa w zainstalowaniu na południe, możemy śmiało rozważyć montaż na wschód, jak i także na zachód. Odradza się zdecydowanie instalację słonecznych paneli w północnym kierunku. O tym wszystkim powie nam firma, z którą planujemy współpracę.