Bramy garażowe szczecin

Własny dom jest własnym zamkiem, gdzie odczuwamy się pewnie natomiast komfort jest najistotniejszy. Pomimo, iż momentem zapominamy o jego byciu, garaż jest niezwykle ważną częścią każdego budynku. Poza tymże, iż zabezpiecza twój pojazd, służy jako wejście do twojego mieszkania, jest szczególnie odwiedzaną powierzchnią. Wejście do garażu musi być łatwo dostępne natomiast zarazem niezwykle pewne oraz wytrzymałe. Jest dokładnie postawione na warunki zewnętrzne zatem musi efektywnie dbać o temperaturę wewnątrz. Więc, jak dobrać bramy garażowe Szczecin?

Dwuskrzydłowe bramy garażowe Szczecin

Najpopularniejszym typem bramy garażowej jest dwuskrzydłowa brama otwierana. Do jej korzyści należy też duża łatwość montażu, ponieważ starczy umieścić ościeże z przegubami. Bramy dwuskrzydłowe stosowane są ręcznie, natomiast potencjalne nałożenie elektroniki jest trudne. Zwykle nie mają ocieplenia oraz stosowane są w garażach wolnostojących. Drzwi bram otwieranych robione są z blachy falistej czy z drzewa. W drugim wypadku przeważnie proponowane są w interesujących, designerskich odmianach, co doskonale oddziałuje na wygląd domu.

Drzwi garażowe ruchome

Drzwi garażowe ruchome zrobione są zwykle z blachy ocynkowanej. Montując ów typ bramy należy pamiętać, iż zajmuje ona wiele miejsca pod stropem. Bramy garażowe ruchome otwierają się bardzo szybko, dzięki profesjonalnemu układowi sprężyn czy mechanicznemu, zdalnemu sposobowi otwierania bramy. Bramy ruchome wysuwają się na blisko 1,5 m przed garaż, o czym należy pamiętać parkując pojazd przed garażem. Skrzydła bram ruchomych montuje się zazwyczaj w silnych futrynach, jakich poprzeczne kształty są zarazem prowadnicami.