Czym jest pozycjonowanie z gwarancją efektu?

Usługa, jaką jest dzisiaj skuteczne pozycjonowanie strony internetowej, to kluczowy sektor działań, od którego nierzadko zależy i większa ilość osób odwiedzających stronę firmy i jej rosnąca sprzedaż. Niestety na rynku istnieją tysiące agencji oferujących pozycjonowanie w bardzo różnym zakresie i różnych cenach, a przedsiębiorcom ciężko jest wybrać tę firmę, która rzeczywiście zrobi to dobrze. Przeglądając ofert kolejnych firm, warto więc zwrócić uwagę na tzw. pozycjonowanie z gwarancją efektu.

Czym jest taka usługa i jak działa? Gwarantowany efekt pozycjonowania to nic innego, jak pisemne, potwierdzone umową zapewnienie, które wskazuje na to, że np. w ciągu 3, 6 czy 9 miesięcy, pozycjonowana strona znajdzie się w określonych wynikach rankingu Google. Mogą to być miejsca 1-10, 1-5, ale i 1-3. Im wyższą gwarancję daje agencja pozycjonująca, tym oczywiście cena usługi będzie wyższa, ale w  jej ramach otrzyma się pewność, że szereg działań podejmowanych przez taką agencję, rzeczywiście przyniesie zamierzony efekt i nie będzie wyłącznie pustosłowiem. O pozycjonowanie z gwarancją efektu warto wiec pytać firmy zaraz na początku ewentualnej współpracy, tak by mieć pewność sukcesu.

Warto wiedzieć, że większość firm specjalizujących się w sektorze promocji witryn w google, nie daje żadnej gwarancji na to, że osiągnie efekt w konkretnym czasie. Samo działanie jest bowiem niezwykle czasochłonne i wymagające dużego nakładu pracy i środków, dlatego jeśli uda nam się znaleźć pozycjonowanie z gwarancją efektu, to możemy być pewnie, że będzie to usługa długofalowa, ale i oparta na najwyższych standardach.